Jak zostać cukiernikiem?


Jak zostać cukiernikiem?

Jak zostać cukiernikiem?

Na samą myśl ślinka cieknie!
Jak zostać cukiernikiem? Przede wszystkim – ucząc się! Tak. Zawód profesjonalnego cukiernika wymaga ukończenia kursu zawodowego, na którym to poznasz właściwości składników używanych do wyrobu ciast, ciasteczek i innych słodkości, a także przeanalizujesz ich wartości odżywcze. Wcielisz się również w mistrza dekoratorstwa i dowiesz się jak pięknie udekorować torty.

Zapisz się na kurs i zostań CUKIERNIKIEM

To zawód dla osób o pewnych predyspozycjach, nie każdy może wykorzystać naszą wiedzę jak zostać mistrzem słodkości, by realnie wejść w tę rolę. Cukiernik to osoba delikatnie smakująca serwowane słodkości, wyczulona na najdrobniejsze smaki i zapachy, szanująca podniebienia innych, znająca najgłębsze tajemnice czekolady.

Jeśli nie czujecie klimatu magii cukru, może powinniście obejrzeć film “Czekolada” z Juliette Binoche? To piękna historia o magicznej kobiecie, zajmującej się produkcją czekoladek. Zobaczycie z jak wielkim szacunkiem i jaką miłością, główna bohaterka produkuje swoje pralinki, serwuje gorącą czekoladę! Niech film ten Was zainspiruje do zdobycia smakowitego zawodu!

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *