Jak zostać dietetykiem?


Jak zostać dietetykiem?

Jak zostać dietetykiem?

Dietetyk to osoba zajmująca się dobieraniem odpowiedniej diety do sposobu życia danej osoby. To człowiek, który bardzo dobrze rozumie nasz układ pokarmowy, a także zawartość składników pokarmowych w żywności i ich przyswajalność. Czy powinno się jeść kapustę kiszoną i słodką marchewkę jednocześnie? Czy powinniśmy jeść zimą lody? Na te i tym podobne pytania odpowiedzi poszukują dietetycy, którzy edukują nas w zakresie żywienia i zdrowia.

Jak zostać dietetykiem? Dzięki ukończeniu kursu zawodowego, bądź doszkalającego w szkole Atut Lider Kształcenia. Prowadzone są również studia wyższe z zakresu dietetyki. Jednak jeśli absolwent biologii, odkryje podczas studiów, że ciekawi go dietetyka i najchętniej zostałby profesjonalnym dietetykiem, to kursy specjalizacyjne, jakie możecie zrealizować w naszej szkole, będą idealnym rozwiązaniem.

Podczas tego rodzaju nauki dowiecie się podstawowych informacji, jak i ciekawostek dotyczących żywienia dietetycznego, poznacie różnego rodzaju diety – bogatobiałkową, niskobiałkową, lekkostrawną, czy niskoenergetyczną. Zdobędziecie wiedzę i umiejętności do układania jadłospisów, poznacie zasady, jak i dowiecie się, jak zrobić kalkulację cen posiłków. Więc jeśli tylko czujecie, że praca dietetyka to idealne zajęcie dla Was, to zapraszamy na nasze specjalizacyjne kursy zawodowe, jak i dokształcające.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *