Kosmetologia, czyli kobiece spełnienie marzeń


Dlaczego warto zapisać się na ten kurs?

Nie ulega wątpliwości, że kosmetologia to kierunek, na którym królują kobiety. Która z nas nie marzyła o własnym salonie piękności? Teraz możesz spełnić swoje marzenia. Murowany start w tej dziedzinie zagwarantuje Ci kurs kosmetologii w szkole Atut Lider Kształcenia.

Poznaj szczegółu i zapisz się: TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Jak wyglądają zajęcia? Początkowo musisz przygotować się na solidną dawkę teorii. Choć „kosmetologia” kojarzy się z babskimi przyjemnościami, trzeba wiedzieć dosłownie wszystko o witaminach, minerałach, kosmetykach i ich składzie. Nauka o skórze i ludzkim ciele to postawa – więc przygotuj się na poważną lekcję biologii i dermatologii.

Po nauce z grubych książek i podręczników masz już wiedzę – czas na praktykę. To przyjemniejsza, choć nie tak łatwa część kursu. W zakres zajęć zalicza się kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała. Absolwentki tego kierunku zdobywają tytuł Technika usług kosmetycznych. To znaczy, że z powodzeniem mogą znaleźć pracę w znanym salonie piękności lub założyć własną działalność.

– Każda kobieta tak samo jak ja lubi o siebie zadbać, żeby dobrze wyglądać i lepiej się czuć. Kosmetologia wydawała mi się idealnym kierunkiem, dzięki któremu mogłam  dowiedzieć się o tym jak najwięcej. Okazało się to dla mnie strzałem w dziesiątkę! Plusem jest to, że uczę się zaocznie, dzięki czemu w tygodniu mogę pracować, a to pozwala mi samej się utrzymywać. W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na osoby pracujące w zawodzie kosmetologa jest bardzo duże i także dużo się od nich wymaga. Mam nadzieje, że w przyszłości uda mi się otworzyć własny salon, a może nawet spa – powiedziała nam jedna z uczennic tego kierunku, Dominika Gołaszewska.

Zastanawiając się nad wyborem tego kierunku musicie wiedzieć, że od kilkunastu lat rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i na świecie. Dyplom międzynarodowy pomoże Wam odnieść sukces także za granicą, jeśli o tym właśnie marzycie.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku!

Kosmetologia, czyli kobiece spełnienie marzeń

Kosmetologia, czyli kobiece spełnienie marzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *