To już pewne – nie będzie szkół gimnazjalnych!


To ostatni moment, żeby zakończyć ten etap edukacji

Stało się. Reforma edukacji, która budziła gorącą dyskusję w mediach i nie tylko, została właśnie zatwierdzona przez prezydenta. Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada likwidację szkół gimnazjalnych. To oznacza, że w przyszłym roku szkolnym wrócimy do modelu 8-letniej podstawówki, 4-letniej szkoły średniej i 2-letnich zawodówek. 

Co zmiany oznaczają dla uczniów? 

  • osoby uczęszczające do VI klasy szkoły podstawowej dostaną promocję do klasy VII
  • osoby uczęszczające do gimnazjów pozostaną w swoich szkołach, ale nie będzie już kolejnych rekrutacji
  • osoby, które dostaną się do liceum napiszą maturę dopiero w IV klasie

UWAGA: To ostatnia szansa na ukończenie gimnazjum! 

Przeciwników reformy było wielu, ale jak widać ich protesty nie podziałały. Prezydent poparł nową ustawę licząc na poprawę i lepsze wyniki w polskim szkolnictwie.

Nie ukrywam, że miałem cały szereg wątpliwości i pytań, ponieważ materia ustawy oświatowej jest niezwykle wrażliwa – dotyczy przyszłości naszego kraju, przyszłych pokoleń, dzieci i ich rodziców. Bez wątpienia polski system edukacji wymaga naprawy i zmiany. 3-klasowe gimnazjum i liceum były szkołami, w których edukacja trwała za krótko. Uważam, że ta reforma jest Polsce niezbędna i musi być wprowadzona jak najszybciej. Jako prezydent mam wielkie oczekiwania do minister edukacji, całego rządu, samorządów, które będą wprowadzały w życie tę reformę, a także nauczycieli i rodziców  – powiedział Andrzej Duda na dzisiejszej konferencji prasowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku!

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *