Tłusto, nie zawsze znaczy źle!


Dołącz do nas i zostań cukiernikiem

Tłusty czwartek to gratka dla prawdziwych łasuchów i nie tylko. Nawet jeśli dbacie o dietę i liczycie każdą kalorię, to tego dnia możecie zrobić sobie urlop i zaszaleć w cukierni. A jeśli już o cukierni mówimy, to przyjrzyjmy się tym magikom, którzy dbają o to, by na ladzie znalazły się piękne, lukrowane pyszności!

ZOBACZ: Kurs dla cukierników w szkole Atut Lider Kształcenia

Cukiernicy – podobnie jak inni specjaliści gastronomii – nie narzekają na brak pracy, ale ten zawód wymaga solidnego przygotowania. Miłość do słodyczy to jedno, ale liczy się także wiedza teoretyczna i ta zdobyta w praktyce. Znajomość technologii żywności, dobór odpowiednich składników najwyższej jakości i precyzja w przygotowaniu deserów – tego wymagają pracodawcy zatrudniając technika cukiernika.

Osoby na tym stanowisku nierzadko muszą także mieć poczucie estetyki i talent plastyczny. Cukiernictwo to przecież nie tylko wypiekanie okrągłych pączków i drożdżówek, ale także przygotowywanie wykwintnych przysmaków i pięknych tortów na ważne okazje w naszym życiu.

-Nie da się ukryć, że tłusty czwartek to dzień, który pokochali Polacy. Pierwszy dzień ostatniego tygodnia postu to dla nas bardzo pracowity okres. Praca zaczyna się jeszcze w nocy, by o świcie do cukierni trafiły słodkie przysmaki. W tej kategorii od lat zdecydowanie królują pączki i faworki – powiedział nam Tomasz Gorczyca, który z wykształcenia, zawodu i zamiłowania jest cukiernikiem.

Szkoła Atut Lider Kształcenia oferuje 1,5 roczny kurs z zakresu technologii cukiernictwa. Po trzech semestrach nauki będziesz już wykwalifikowanym pracownikiem. Kładziemy duży nacisk na zajęcia praktyczne, więc lekcje nie skończą się na zapisaniu receptury w zeszycie. A gdzie może pracować cukiernik? Pole do popisu jest szerokie: oczywiście w cukierniach i piekarniach, restauracjach serwujących desery i w firmach cateringowych. Na rynku nie brakuje również miejsca dla przedsiębiorczych miłośników słodkości, którzy zakładają własne działalności gospodarce z coraz ciekawszymi pomysłami na rozwój biznesu.

Przeczytaj też: Najbardziej opłacalne zawody. Sprawdź ile zarobisz!

Ile zarabia cukiernik? Wszystko zależy od umiejętności i miejsca pracy. Średnia stawka to 2600 zł brutto, ale blisko 50% osób pracujących w tym zawodzie cieszy się wyższymi miesięcznymi stawkami na poziomie 3000 zł brutto i więcej. (Dane pochodzą z portalu wynagrodzenia.pl – http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-cukiernik).

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *