Zniżki dla studentów. Edukacja się opłaca


Sprawdź, jakie ulgi daje legitymacja uczniowska

Uczysz się? Nie ważne, czy jesteś w gimnazjum, liceum, w szkole dla dorosłych, dziennej czy zaocznej – jeśli masz legitymację szkolną przysługuje Ci wiele zniżek! Sprawdź, jak wykorzystać status ucznia i co Ci się należy.

  • Komunikacja miejsca i pociągi PKP

Posiadacze legitymacji szkolnej mogą podróżować komunikacją miejską 50% taniej. Ulgowe bilety na autobusy, tramwaje, kolejki podmiejskie i metro to niewielki koszt w porównaniu do biletów normalnych. Warto więc mieć legitymację zawsze przy sobie. Ulga dotyczy także podróży pociągami PKP – zniżka dla uczniów i studentów wynosi 37%.

  • Kina i teatry

Po okazaniu w kasie ważnej legitymacji uczniowskiej możesz liczyć na tańszy bilet. Różnica w cenie zależy oczywiście od miejscowości i placówki, do której się udacie. Każde kino i teatr ma swój cennik, w którym oczywiście uwzględnione są zniżki dla uczniów.

ZOBACZ TEŻ: Harmonogram matur 2017

  • Muzea

Podobnie jak w kinach i tetrach, wszystko zależy od konkretnej placówki, którą macie ochotę odwiedzić. Muzea to instytucje, które mają pomóc nam w zdobyciu wiedzy, to więc oczywiste, że studenci mogą liczyć na tańsze bilety wstępu.

  • Restauracje

W wielu lokalach gastronomicznych studenci mogą liczyć na zniżki i promocje. Warto dokładnie przeczytać menu i okazać legitymację szkolną, która być może wpłynie na obniżenie rachunku za posiłki i napoje.

  • Sklepy

Sklepy z odzieżą także często wychodzą uczniom na przeciw i oferują zniżki dla posiadaczy legitymacji studenckiej. W punkcje informacyjnym każdej galerii handlowej dowiecie się, gdzie i z jakich promocji możecie skorzystać.

  • Siłownie

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, więc po obiedzie i zakupach z legitymacją, zastanówcie się nad miejscem, w którym możecie poćwiczyć. Placówki w dużych miastach biorą pod uwagę fakt, że studenci bardzo często zaliczają swoje zajęcia z wychowania fizycznego, uczęszczając na siłownię. Oferując zniżki mogą liczyć na duże zainteresowanie i większą liczbę klientów.

  • Ulgi podatkowe

Jeśli wciąż się uczycie, z ulgi uczniowskiej mogą skorzystać także Wasi rodzice, odliczając koszty Waszego utrzymania w corocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Jeśli jesteście ciekawi, na co jeszcze możecie sobie pozwolić z legitymacją, zajrzyjcie na stronę: http://www.znizkistudenta.pl/

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku!

zniżki i promocje dla studentów

zniżki i promocje dla studentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *