Egzaminy zawodowe – daj z siebie wszystko!


Zostań specjalistą w swojej dziedzinie 

Za nami matury, ale to nie jedyne egzaminy, które przyprawiają o zawrót głowy. Powody do nerwów mają także uczniowie zawodówek, którzy właśnie stają przed najtrudniejszym sprawdzianem w swoim życiu. Niejednokrotnie mówi się, że te testy są trudniejsze od egzaminów dojrzałości. Zgadzacie się z tym?

Zobacz też: Sławni bez matury! Sprawdź, kto nie zdał egzaminu dojrzałości

Naukę w szkole zawodowej kończy egzamin kwalifikacyjny. To oznacza, że każda osoba, która chce oficjalnie zostać specjalistą w wybranej przez siebie dziedzinie, musi przekonać komisję, że opanowała umiejętności zawodowe do perfekcji.

Egzamin zawodowy dzieli się na dwie części

  • pisemną, trwającą 60 minut  (egzamin odbędzie się 12 czerwca 2017 o godzinie 12.00)
  • praktyczną, trwającą od 120 do 240 minut (egzaminy trwają od 4 do 8 czerwca w wyznaczonych godzinach)

*sprawdź cały harmonogram 

Część pisemna to oczywiście sprawdzenie wiedzy teoretycznej i zapamiętane formułki, jednak część praktyczna – to dopiero nerwy! Komisja zleca zdającemu wykonanie zadania z arkusza egzaminacyjnego i dokładnie patrzy na Twój każdy ruch! Przy stanowisku egzaminacyjnym trudno opanować emocje i wypaść celująco. Jeśli to Wam się uda i prawidłowo wykonacie zadanie pod presją to jest już pewne – jesteście ZAWODOWCAMI w swoim fachu.

A każdego, kto ma ochotę poszerzać swoje horyzonty i zdobywać kolejne umiejętności, zapraszamy do naszych szkół Atut Lider Kształcenia w całej Polsce. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wachlarz kursów kwalifikacyjnych i zawodowych dla dorosłych.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz profil na Facebooku

Studia czy Szkoła Policealna?

Studia czy Szkoła Policealna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *